تجهیزات جانبی هوشمندسازی

لزوم استفاده از ویدئو پروژکتور مناسب

ویدئو پروژکتور یکی از اولین تجهیزات مورد استفاده در هوشمندسازی مکان‌های آموزشی می‌باشد که تاثیر زیادی بر کیفیت هوشمندسازی دارد. در استانداردهای هوشمندسازی تدوین شده توسط آموزش و پرورش استفاده از ویدئو پروژکتور استاندارد همواره مورد تاکید بوده است و این مورد می‌تواند تاثیر زیادی بر سلامتی دانش آموزان داشته باشد.

انتخاب ویدئو پروژکتور استاندارد می‌تواند بسیار مهم و موثر باشد که استفاده از مشاوره افراد متخصص و مجرب می‌تواند در انتخاب مناسب‌ترین مورد موثر باشد. همکاران ما آماده ارائه رایگان مشاوره در این مورد هستند.

راهنمای انتخاب ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور با تکنولوژی DLP

تکنولوژی DLP تصاویر را به صورت یک تصیر واحد تولید می کند و برای استفاده در مصارف سینمای خانگی بسیار مناسب است. این نوع ویدئو پروژکتور از یک منبع نوری استفاده میکند که نور آن توسط یک تراشه DLD پردازش می‌شود و سپس نور خروجی تتراشه توسط آینه‌های میکروسکوپی دیجیتال به تصویر تبدیل می شوند. این آینه‌ها با تغییر زاویه رنگ‌های مختلف را ایجاد می‌کنند و باعث ایجاد تصویر نهایی می‌شوند. جالب است بدانید این آینه‌ها می‌توانند تا 5000بار در ثانیه تغییر جهت دهند.

ویدئو پروژکتور با تکنولوژی LCD

در ویدئو پروژکتورهای LCD تصاویر به صورت دیجیتال تولید می‌شوند، به این صورت که هر نقطه تصویر به صورت مجزا توسط تکنولوژی LCD تولید می‌شود و تصویر تولید شده از طریق لنز برروی صفحه نمایش پراکنده می‌شود.

عمر ویدئوپروژکتورهای LCD بیشتر از نمونه DLP است و این مورد باعث استقبال خوب از این نوع از ویدئوپروژکتور شده است. همچنین این نوع از ویدئوپروژکتورها برای نمایش تصاویر با تحرک کمتر مانند تصاویر با محتواهای آموزشی بسیار مناسب می‌باشد.

ویدئو پروژکتور با تکنولوژی LED

در ویدئو پروژکتورهای LED ضعف موجود در تکنولوژی‌های قبلی رفع شده است. این ضعف مرتبط با استفاده از فن برای خنگ کردن سیستم داخلی می‌باشد که باعث ایجاد سروصدا و ورود خاک به قسمت داخلی از طریق منافذ روی بدنه می‌شود. علاوه بر این ویدئوپروژکتورهای LED دارای عمر بالاتری نسبت به نمونه LCD می‌باشد. ویدئوپروژکتورهای LED باعث کاهش میزان مصرف برق می‌شود که در نتیجه گرمای کمتری نیز تولید می‌شود و نیاز به فن از بین می‌رود و امکان تولید دستگاه‌هایی با ابعاد کوچکتر و سبک‌تر می‌شود.